Koltuk Mu Yıkatacaksınız?

Koltuk Mu Yıkatacaksınız?

Koltuk Mu Yıkatacaksınız?
Koltuk Mu Yıkatacaksınız?

Evet… Koltuk Yıkatacaksanız

Yıkatmadan önce bu makaleyi okursanız sizlere karar vermeniz konusunda yardımcı olacaktır.

Karar Veremiyor musunuz? O zaman Bize Kulak Verin.

Artık günümüzde, eskiden olduğu gibi koltuk yıkama, halı yıkama veya stor perde yıkama, zebra perde temizliği, kruvaze perde temizleme için bahar ayının gelmesine gerek kalmadı. Yılın her döneminde rahatça bu temizlikleri yaptırabilmekteyiz.

Koltuklar evin beyinin işten gelince uzandığı bir yatak, çocukların üzerinde tepindiği bir tramplen veya süpürge yaparken uçuşan tozların konma yeri, evdeki kedimizin veya köpeğimizin huzur bulduğu dinlengahı, veya yediğimiz içtiğimiz her şeyden nasiplenen evimizin kahır törpüleridir. Tabii böyle olunca bu koltukların belirli aralıklarla bakıma ihtiyacı olmaktadır. Bu işlem için önünüzde iki seçenek var. Ya Kendiniz evde koltuk silimi yapacaksınız veya bir koltuk yıkama şirketi ile çalışacaksınız. Gelin bu iki seçeneği de irdeleyelim.

Koltuk Temizleme ( Koltuk Silimi Elle )

Elle silim bayanların en çok tercih ettikleri temizlik yöntemidir. Bu yöntem ile koltuklar, kanepeler, mekan yataklar, halılar temizlenmektedir. Fakat bu işlem pratik olmasına karşın çok sık tekrarlarda yataklarda ve koltuklarda problemler meydana getirmektedir.
Nedir bu problemler?
Silme işlemi deterjanlı bir suyun bez veya fırça yardımı ile koltuğa sürülerek temizleme yöntemidir. Bu yöntemde sürtme işlemi kumaşı deforme edebilmektedir. Kullanılan deterjanda ağartıcı olması renk açmaya sebebiyet vermektedir. Bezin ıslaklığının baskı yardımı ile koltuğun süngerinin içlerine doğru gitmesi tekrarın artması ile birlikte balçığa dönüşür. Bu balçık makineli yıkama esnasında leke kusması olarak meydana çıkabilmektedir. Bu deterjanlı su vakum yapılmadığında kumaş dokusuna zarar vermektedir.
Şimdi siz silme işlemi yapmayalım mı? diye soruyorsunuzdur. Silme işlemini yaparken durulama gerektirmeyen hafif şampuanlar kullanır ve silme işlemi sonrası fazlalık nemi ıslak kuru bir makine yardımı ile çekersenir ve silme işlemini çok sık olmayacak şekilde yaparsanız niye olmasın.

Koltuk Temizleme (Koltuk Yıkama Makinesi ile)

Makine yardımı ile koltuk yıkama da bir kaç teknik kullanılmaktadır. Sulu Sistem Koltuk Yıkama, Sıcak Sulu Koltuk Yıkama ve Buharlı Koltuk Yıkama.

a-) Sulu Sistem Koltuk Yıkama :

Bu yöntem klasik koltuk yıkama yöntemidir. En çok tercih edilen yöntemdir. Firmamız da bu yöntemi ısrarla kullanmaktadır. Bu yöntemde risk faktörü en azdır. Yıkama yapılan koltukta deformasyon riski en az olanıdır.
Çalışma mantığı koltuğun makine yardımı ile şampuanlanarak ıslatılmasının ardından zorunluluk arz eden bölgeler fırçalanır ve durulanarak vakumlanır.
Sulu Sistem Koltuk Yıkama Video

b-) Sıcak Sulu Koltuk Yıkama :

Bu yöntem aslında yöntemden ziyade bazı durumlarda tercih edilen ve temel çalışma prensibi sulu sistemi aynısı olan fakat kullanılan suyun sıcak olduğu yıkama şeklidir. Kumaşların genel özelliği itibari ile ılık suile temizliği hem etkili sonuç verir hemde lekelerin pişmesini önler. Bu yüzden sıcak sulu yıkama işlemini zaruri bir durum söz konusu değil ise kullanmamakta fayda var.

c-) Buharlı Koltuk Yıkama :

Bu yöntemde ise koltuklara buhar jeneratörü yardımı ile buhar verilmekte ve kirlerin çözülmesinin akabinde durulama yapılarak vakumlama işlemi yapılır. Bu yöntemde de sıcak kullanıldığı için tercihlerimiz arasında değildir. Çünkü kullanılacak iyi bir kimyasal ve profesyonel uygulayıcı ile koltuk yıkama da harikalar yaşatabilirsiniz.
Eğer sizlerde profesyonel bir destek almak isterseniz koltuk yıkama konusunda bir telefon etmeniz yeterlidir.

Değerli okuyucu!… koltuk yıkatmaya karar verdiniz ve kime yıkatacaksınız bu kararı vermeden önce, seçim kriterlerinizi sıralamanız gerekmekte. Yani önceliğiniz; Fiyat mıKalite mi ? Tecrübe mi ?….
Eğer önceliğniz Fiyat ise, siz oluşabilecek tüm sorunlara hazırsınız demektir. Fiyat, tabii ki çok önemli. Fakat öncelik kriteriniz olmamalı. Kriter sıralamanız önceliğe göre

TecrübeKaliteFiyat

olmalıdır.
Kriter sıralamanız tamam. Şimdi sıra bu kriterlere göre firma seçiminde.Bunu için yapacağınız araştırmayı da üç şekilde yapabilirsiniz.
1-Firmalar hakkında İnternet ve ya başka kaynaklardan bilgi toplayabilirsiniz.
2-Komşunuz veya yakınlarınızın tecrübelerinden araştırabilirsiniz.
3-Deneme ve yanılma yöntemi (Tavsiye etmiyoruz)
Çalışacağınız firma tecrübeli, yerleşik, profesyonel, konuya hakim, referansları sağlam, dakik ve iş sonrası müşteri ile ilgilenebilmelidir.

Bir yanıt yazın

SİPARİŞ