Koltuk Yıkama

koltuk yikama bursa

Koltuk Yıkama

Ev ortamında, en çok toz toplayan eşyalar arasında koltuklar yer almaktadır. Koltuk süngerleri, kalorifer isi, cam ve balkonlardan giren tozlar ve derinizden dökülen ölü hücrelerin mikrop oluşturması için oldukça ideal bir ortamdır.

Özellikle bu bölgelerin mikrop öldürücü özelliği bulunan güneş ışınlarından uzak, karanlık ve sıcaklık derecesi yüksek ortamlar olması de bu bölgelerde mikrop üremesini hızlandırmaktadır. Ancak koltuk süngerlerini ve sökülmesi mümkün olmayan bölgelerinde, evinizde halılar gibi kendi başına yıkayabilmeniz mümkün değildir.

Bunun yanı sıra koltuk silme işlemi hijyenik olmayan bir temizleme biçimi olduğundan tercih edilmemelidir. Peki, koltuklarınızı nasıl yıkatabilirsiniz?

Yerinde Koltuk Yıkama

Koltuk yıkama işlemi, profesyonel olarak yerinde yıkama hizmeti ile firmalar tarafından sunulan bir hizmet olmaktadır. Yerinde yıkama işleminde, ıslak ya da kuru teknoloji ile koltukların mikrop, kir ve lekelerinden arındırılması sağlanmaktadır.

Ev tipi koltuk yıkama makinelerinden farklı olarak, sanayi tipi makinalar ile yapılan bu işlemler sayesinde, koltuklarınız yepyeni, parlak ve canlı renkleri ile birlikte tertemiz bir kokuya sahip olmaktadır.

Buharlı Koltuk Yıkama

Kuru yerinde yıkama işlemi, buhar ile gerçekleştirilmektedir. Yüksek sıcaklık derecesindeki buhar, mikropları tamamen öldürmekte, kirlerin çözülmesini sağlamakta ve aynı zamanda koltuğunuzu ıslatmamakta ya da belki hafif bir şekilde nem oluşturmaktadır.

Özellikle evinizi rahatça havalandırabildiğiniz ilkbahar yaz aylarında bu hizmeti tercih edebilirsiniz. Ancak kış ayları da kuru temizleme için ideal diyebiliriz.

Islak Yerinde Koltuk Yıkama

Yerinde koltuk yıkama hizmetinin bir diğer versiyonu olan ıslak temizlemede, makinalardan su püskürtme ve vakumlama işlemleri ile birlikte deterjanlı köpürtme işlemleri uygulanmaktadır.

Öncelikle güçlü bir süpürme işlemi ise tozların koltuk süngerlerinden ayrılması sağlanmaktadır. Sonrasında ise ılık su süngerlere püskürtülmekte ve köpürme işlemi gerçekleştirilmektedir. Yumuşak kıllı fırçalar ile yapılan bu işlemde koltuk yüzeyindeki leke ve kirler sökülmektedir. Köpüklü su aynı zamanda sünger içlerine de işlemektedir.

Vakumlama ve durulama işlemlerinden sonra, koltuk temini büyük oranda kaybetmekte ve birkaç saatlik bir havalandırmadan sonra tamamen kurumaktadır. Yatak yıkama işlemleri de aynı bu şekilde gerçekleştirilmektedir.

Bursa Halı ve Koltuklarınız yerinde yıkanır .ücretsiz servis imkanlarımızdan yararlanınız ..
Ev ve ış yerlerinize özel itina gösteren işinde uzman ekibimiz önce temizliğin yapılacağı yeri tespit edip kullanılacak malzemeyi hazırladıktan sonra ekibimiz işine başlayacaktır.
Bu sırada sizlerin yapması gereken bir şey yoktur
Koltuk Temizleme

Vakumlama
Kumaşa göre kimyasal seçimi
Leke çıkarma
Fırçalama

Koltuk Nasıl Yıkanır


Koltuk Yıkama işlemi başlı başına çok hassas olaydır Koltuk ve kanepe Yıkamada kullanılan Kimyasallar ve kullanılan makineler temizleme için çok önemlidir.

Koltuk Yıkatma yapan ev ve iş
yeri sahibi kumaşın evsafını çok iyi bilmesi ve yanlış kimyasal kullanmaması gerektiğinden işin uzmanı olan AY&BA tarafından yardım alınarak yaptırılması yerinde bir karar olacaktır…

0224 224 85 71

koltuk yıkama
Yıkama Hizmetleri
Yıkama hizmetleri 1
Koltuk Yıkama 1
Koltuk Yıkama Sonuç

One thought on “Koltuk Yıkama

Comments are closed.

SİPARİŞ