Giysideki Salça Lekesi Nasıl Çıkar?

Giysideki Ketçap-Salça Lekesi Nasıl Çıkar ?

Giysideki Salça Lekesi Nasıl Çıkar?

Giysideki Ketçap-Salça Lekesi

Özellikle salça Türk Mutfağının vazgeçilmezlerinde.Akabinde fastfood tarzı yemek alışkanlıklarının yoğunlaşması ile salça ,ketçap kullanımı da artmış durumda. Ne yazık ki damak zevki ile yemek yerken tam bir ısırık gömlek gitti….:))
Salça ve salçaların oluşturduğu lekelerde kurumadan ve lekeyi yaymadan müdahale çok önemlidir. Tabii leke çıkarma işleminden önce kumaş kullanım etiketine de bakılmalıdır.

Giysideki salça Lekesi Nasıl Çıkar?

Kumaştaki fazlalıklar bir kaşık yardımı ile dağıtmadan alınır . Daha sonra diğer konularda bahsettiğimiz şekilde kumaşın tersinden lekeli alanı musluğa tutarak salçanın kalıntıları akıtılır bu aşamada salça veya salçanın diğer yerlere sürünmemesine özen gösteriniz.
Daha sonra ketçaplı veya salçalı kısmı sıvı deterjanlı su ile ovun ve durulayın. (Salçada ayrıyeten suya karışık bulaşık deterjanı kullanmanız yağlı kısmın çözülmesini sağlayacaktır.)
Son olarak düşük ısıda makinede yıkayın.

Kimyasal Uygulama:

Önce % 10 oranında amonyak ilave edilmiş su, sonra perkloretilen ile siliniz. Gerekirse şampuanlayınız.
Buradaki işlemlerden sonuç alamadığınızda veya lekeler zorlu olduğunu düşünüyorsanız AYBA Temizlik ve Halı Yıkama’dan Halı YıkamaKoltuk Yıkama ve Stor Perde Yıkama konusunda uygulamalı yardım talep edebilirsiniz.
Sipariş İçin : 0224 224 8571

UYARI: Burada verilen leke çıkarma yöntemleri bilgi amaçlıdır. Bu işlemleri uygularken ürünlerinizin yıkama ve temizleme talimatlarını mutlaka inceleyiniz. Oluşabilecek olumsuzluklardan AYBA Temizlik ve Halı Yıkama sorumlu tutulamaz.

Bir yanıt yazın

SİPARİŞ