Giysideki Vişne Lekesi Nasıl Çıkar?

Giysideki Vişne Lekesi Nasıl Çıkar?
Vişne harika bir meyve insanı serinleten, hem meyve olarak, hem komposto, hem suyu, hem reçeli. Ama vişne leksinden herkes çok korkar . Vişne lekesi taze iken çıkartılması o kadar zor değildir.
Leke olan yüzeyin ne olduğu uygulanacak yöntemde değişikli gösterebilir. Fakat genel mantık ilk olarak fazlalığın o bölgeden yaydırmadan alınmasıdır. Bu ise genelde emici malzemeler kullanılarak gerçekleştirilir. Havlu kağıt, bez, pudra, tuz v.s malzemeler.
Sonraki aşama lakenin seyreltilmesidir. Bunda ise uygulanan genel malzeme ılık sudur. Sonraki aşama ise kalan kısmın çözdürülmesidir. Bu da kimyasal içerikle mümkündür. Genellikle Vişne lekelerinde ürün elbise ise ilk iki işlemin akabinde sabunlu su kullanıp makinede yıkamak problemimizi çözecektir.Bir başka basit yöntem ise limon kolonyasıdır. Fakat eğer leke olan yüzey bir halı veya koltuk ise işlem biraz farklılık gösterecektir.
Giysideki Vişne Lekesi Nasıl Çıkar?
Vişne lekesini temizlemek için aslında basit yöntemler var. Bunlardan bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum: Eğer Vişne suyu lekesini taze iken yani anında gördüyseniz işiniz daha da kolay. Lekeler ne kadar yeni ise çıkması da o kadar kolay olur. Sadece limon kolonyası bulmanız yeterli olacaktır. Evet yanlış duymadınız. Korkulan Vişne lekesini çıkarmak için limon kolonyası oldukça etkili bir çözüm. Bu durumla karşılaştığınızda hemen lekenin üzerine biraz limon kolonyası dökün ve bir süre bekleyin.
Vişne lekesi kurumuşsa ne yapmalı?
Şansınız varsa Vişne lekesini anında farkedersiniz. Diyelim ki lekeyi gec farkettiniz ve leke oldukça kurudu. Peki bu durumda ne yapmanız gerekecek? Şimdi de bu durumda ne yapmamız gerektiğine bir göz atalım. Eğer Vişne lekesini geç farkederseniz kumaşı leke çıkarıcı bir deterjana bastırıp bekletin ve ardından yıkayın.

Giysiden Vişne lekesi nasıl çıkar?
Kimse kıyafetine Vişne suyu dökülmesini istemez. Özellikle önem verilen kıyafetlerde görülen lekeler herkesin canını sıkar. Vişne lekesi olmuş bir kıyafetten lekeyi çıkarmak için yine limon kolonyası dökerek çözüm bulabilirsiniz. Yine az önce bahsettiğim gibi beyaz bir bezle silmeyi unutmayın.
Buradaki işlemlerden sonuç alamadığınızda veya lekeler zorlu olduğunu düşünüyorsanız AYBA Temizlik ve Halı Yıkama’dan Halı Yıkama – Koltuk Yıkama ve Stor Perde Yıkama konusunda uygulamalı yardım talep edebilirsiniz.
Sipariş İçin : 0224 224 8571

UYARI: Burada verilen leke çıkarma yöntemleri bilgi amaçlıdır. Bu işlemleri uygularken ürünlerinizin yıkama ve temizleme talimatlarını mutlaka inceleyiniz. Oluşabilecek olumsuzluklardan AYBA Temizlik ve Halı Yıkama sorumlu tutulamaz.

Bir yanıt yazın

SİPARİŞ