Koltuktaki Uhu Lekesi Nasıl Çıkar?

Koltuktaki Uhu Lekesi Nasıl Çıkar?
Koltuktaki Uhu Lekesi Nasıl Çıkar?


Koltuktaki Uhu Lekesi
Uhu genelde çocuklarımızın okul başlangıcında okul malzemesi alındığı dönemde veya ödev projeleri yaparken lekeye sebep olur.
Koltuktaki Uhu Lekesi Nasıl Çıkar?
Uhu katı lekeler gurubunda olduğu için ilk yapılması gereken uhunun kurumasının sağlanmasıdır.
Ama kuruma süresince kumaşın alt kısmına nemlendirilmiş bez veya havlu kağıt konulması uhunun ipliklere tutunmasını azaltacaktır.
Uhu kuruyunca Koltukya zarar vermeden kazıyınız. Kalan kısıma ılık suda hazırlanmış deterjanlı suya havlu kağıt bastırılıp çıkarılır. ıslanan havlu kağıt uhunun olduğu bölüme kompress yapılır ve uhuyu emmesi sağlanır. Akabinde Koltuknı o bölgesi temiz bir bez yardımı ile silinerek daha sonra da o bölge kurulanır.
Kimyasal Leke Çıkarma Yöntemi:
Eğer yukarıdaki işlemlerden sonra Koltukdan uhu lekesi çıkmazsa, bir yemek kaşığı amonyak esaslı temizleyiciyi yarım bardak ılık suyla karıştırın.
Bu karışımı yukarıdaki uygulamada olduğu gibi bir bez veya kâğıt havluya emdirdikten sonra Koltuktaki uhu lekesi üzerinde basınçla tamponlayın ve uhu lekesinin Koltukdan emilmesini sağlayın.
Az ılık su ile Koltuknın uhu lekesi için müdahele ettiğiniz bölümünü durulayın.
Sonra Koltukda kalan nemi, kuru ve temiz bir bezle tamponlayın
Buradaki işlemlerden sonuç alamadığınızda veya lekeler zorlu olduğunu düşünüyorsanız AYBA Temizlik ve Halı Yıkama’dan Halı YıkamaKoltuk Yıkama ve Stor Perde Yıkama konusunda uygulamalı yardım talep edebilirsiniz.
Sipariş İçin : 0224 224 8571

UYARI: Burada verilen leke çıkarma yöntemleri bilgi amaçlıdır. Bu işlemleri uygularken ürünlerinizin yıkama ve temizleme talimatlarını mutlaka inceleyiniz. Oluşabilecek olumsuzluklardan AYBA Temizlik ve Halı Yıkama sorumlu tutulamaz.

Bir yanıt yazın

SİPARİŞ