Halıdaki Vişne Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdaki Vişne Lekesi Nasıl Çıkar?
Halıdaki Vişne Lekesi Nasıl Çıkar


Vişne harika bir meyve insanı serinleten, hem meyve olarak, hem komposto, hem suyu, hem reçeli. Ama vişne leksinden herkes çok korkar . Vişne lekesi taze iken çıkartılması o kadar zor değildir.
Leke olan yüzeyin ne olduğu uygulanacak yöntemde değişikli gösterebilir. Fakat genel mantık ilk olarak fazlalığın o bölgeden yaydırmadan alınmasıdır. Bu ise genelde emici malzemeler kullanılarak gerçekleştirilir. Havlu kağıt, bez, pudra, tuz v.s malzemeler.
Sonraki aşama lakenin seyreltilmesidir. Bunda ise uygulanan genel malzeme ılık sudur. Sonraki aşama ise kalan kısmın çözdürülmesidir. Bu da kimyasal içerikle mümkündür. Genellikle Vişne lekelerinde ürün elbise ise ilk iki işlemin akabinde sabunlu su kullanıp makinede yıkamak problemimizi çözecektir.Bir başka basit yöntem ise limon kolonyasıdır. Fakat eğer leke olan yüzey bir halı veya koltuk ise işlem biraz farklılık gösterecektir.
Halıdaki Vişne Lekesi Nasıl Çıkar?
Halınızda eğer vişne lekesi oluştu ise telaş etmeyin çözümü var. İlk olarak dökülen vişnenin kabasını almak için lekenin olduğu yere havlu kağıt bastırılarak veya karbonat , tuz dökülerek veyahut ıslak kuru süpürge ile çekilerek yayılması önlenir. Daha sonra lekenin olduğu yere limon suyu veya kolonya dökülerek yine havlu kağıt veya süpürge ile çektirilir. Bu işlem leke tamamen gidene kadar devam edilir.
Buradaki işlemlerden sonuç alamadığınızda veya lekeler zorlu olduğunu düşünüyorsanız AYBA Temizlik ve Halı Yıkama’dan Halı Yıkama – Koltuk Yıkama ve Stor Perde Yıkama konusunda uygulamalı yardım talep edebilirsiniz. 
Sipariş İçin : 0224 224 8571

UYARI: Burada verilen leke çıkarma yöntemleri bilgi amaçlıdır. Bu işlemleri uygularken ürünlerinizin yıkama ve temizleme talimatlarını mutlaka inceleyiniz. Oluşabilecek olumsuzluklardan AYBA Temizlik ve Halı Yıkama sorumlu tutulamaz.

Bir yanıt yazın

SİPARİŞ