Koltuk Nasıl Yıkanmalı ?

Koltuk Yıkama Nasıl Olmalı

Koltuk Nasıl Yıkanmalı
Koltuk Nasıl Yıkanmalı ?

Yıkamadan Önce Nelere Dikkat edilmeli ?

Koltuklar yıkanmadan önce koltuğun kir oranı, ne tür lekelere sahip olduğu, kumaş cinsi, koltuğun deforme olmuş yerleri varmı, kumaşın rengi, kullanıldığı oda, kullanım şekli, koltuğun nekadar süredir yıkanmadığı, koltuk silimi hangi periyotlarda yapılmış bilinmeli.
Yukarıdaki detaylar irdelendikten sonra koltuk yıkamak için ne tür kimyasal kullanılacak kumaşlar en az hangi tür kimyasalla fırçalamadan temizlenir , temizleme sonrası kumaşın kuruma süresi tahmini ne kadar olacak buna bakılır.
Şimdi bunların hepsi gerekli mi? diye soruyorsunuzdur. Hatta hadi oradan siz bunları yapıyor musunuz ? diye bile ikilem desiniz .
Ama inanın bunların hepsi gerekli. Çünkü koltuk ne kadar az fırçalanırsa o kadar kumaşlar sağlam kalır. Ne kadar hafif kimyasal kullanılırsa kumaşlar o kadar geç kirlenir. Leke nevi bilinirse gereksiz işlemlerden kurtulunur. Kumaş bilinirse kimyasalın o kumaşı deforme edip etmeyeceği konusunda sağlam bilgi alınmış olur. Yani bunların herbiri bir diğeri ile ilintilidir.

Koltukların ıslaklığı çekildikten sonra kuruma süresi koltukların kir oranına bağlı olarak değişir. Bu 4 ila 12 saat arası olabilmektedir. Bursa’da koltuk yıkama bizden sorulur.

 

Bir yanıt yazın

SİPARİŞ