KOLTUK ALIRKEN NELERE DiKKAT ETMELİ ?

Koltuk Alacaksanız Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

KOLTUK ALIRKEN NELERE DiKKAT ETMELİ

Koltuk alıyorsanız

ilk olarak dikkat etmeniz gereken husus; ihtiyacınız doğrultusunda bir ürün seçimi yapmaktır. Yani evinizin odaları küçük ve ihtiyacınız sadece oturmalık koltuk ise, koltuk takımı almak veya aşırı büyük bir ürün almak sizin için dezavantaj olacaktır. O yüzden ilk olarak dikkat etmeniz gereken ihtiyacınıza uygun bir koltuk seçimi yapmaktır. Koltuk alırken, ürünün kalitesi, en önemli unsurdur bizce.

Ürünün

iskeletinin yapıldığı ağaca(yaş mı? fırınlanmış mı?), boyanmasına ve kumaşının kalitesine bakmak gerekir. İşçilik ve kumaşının kalitesi de bir o kadar önemlidir. Yani fırınlanmış iskelet, iyi dansitede sünger veya silikon, leke tutmayan ve terletme yapmayan kumaş ve son olarak kaliteli işçilik koltuğun yapısal özelliği. Bunun yanı sıra odaya göre olması bir sonraki bölüm.
Koltuk kullanım ömrü zarfında kirlendikçe koltuk yıkama ihtiyacı doğacaktır.Bu anlamda kumaşın leke tutmayan ve kimyasala dirençli olması sizin uzun süre konforlu bir kullanım rahatlığını yaşamanız anlamına gelmektedir.Bu anlamda günümüzde en çok tercih edilen kumaş türü taytüy dediğimiz kumaşlardır.

Bir cevap yazın

SİPARİŞ