Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

Oje Lekesi Nasıl Çıkar

Oje Lekesi :

Oje kadıların estetik görünüm araçlarındandır.Ama evde oje uygulamalarından olşan bir sürü problemlerle karşılaşıyoruz. Oje banyoda yapılması gereken bir işlemdir. Oje yapmak için banyo tercih edilmelidir.

Oje Lekesi Nasıl Çıkar ?

Oje lekesini çıkarmada ana hammadde, doğal olarak yine bayanların kullandığı oje çıkarıcılar ve asetondur. Oje lekesi çıkarma işlemine başlamadan önce lekenin olduğu zemine oje çıkarıcının zarar verip vermediğini görünmeyen bir bölgede deneyerek görmek gerek.
Leke olan yüzeyin ne olduğu uygulanacak yöntemde değişikli gösterebilir. Fakat genel mantık ilk olarak fazlalığın o bölgeden yaydırmadan alınmasıdır. Bu ise genelde emici malzemeler kullanarak gerçekleştirilir. Havlu kağıt, bez, pudra, tuz v.s malzemeler.
Sonraki aşama lakenin seyreltilmesidir. Bunda ise uygulanan genel malzeme asetondur. Sonraki aşama ise kalan kısmın çözdürülmesidir. Bu da kimyasal içerikle mümkündür. Bu da asetonla sağlanır.Genellikle oje lekelerinde ürün elbise ise ,son işlem olarak sabunlu su kullanıp makinede yıkamak problemimizi çözecektir. Fakat eğer leke olan yüzey bir halı veya koltuk ise işlem biraz farklılık gösterecektir.

Halıdaki Oje Lekesi Nasıl Çıkar?
Koltuktaki Oje Lekesi Nasıl Çıkar?
Giysideki Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

Bir yanıt yazın

SİPARİŞ