Koltuktan Ketçap Lekesi Nasıl Çıkar ?

Koltuktan Ketçap Lekesi Nasıl Çıkar ?

Koltuktaki Ketçap Lekesi

Evimizde ki en çok lekeye maruz kalan Koltuklar ketçaplardan da nasiplerini alırlar. Günümüz yeme alışkanlığı olan aperatifler genelde ketçapla tatlandırılırlar ve doğal olarak da ketçabın bir kısmını Koltuğa ayırmak gelenek olmuştur.

Koltuğunuza ketçap döküldüyse, lekeyi çabucak çıkarmalısınız! Yoksa, Koltuk lifleri lekeyi emer ve çıkarma işlemi zorlaşır. Hatta, uzun süre beklemiş olan kurumuş ketçap lekelerini çıkarırken Koltuk zarar bile görebilir.

Koltukdan Ketçap Lekesi Nasıl Çıkar?

Koltukya dökülen ketçabın kabası alınır. Bunun için ıslak kuru bir süpürge kullanın.

Daha sonra nemli bir bezi kompres yaparak kalan fazlalıklar beze emdirilir.Akabinde ılık deterjanlı su hazırlanıp bez ıslatılarak saat yönünde veya tam tersi yönde dairesel hareketlerle leke silinir.
Silimin ardından havlu kağıtla Koltuktaki nem emdirilerek alınır.

Kimyasal Leke Çıkarma Yöntemi:

Önce % 10 oranında amonyak ilave edilmiş su, sonra perkloretilen ile siliniz. Gerekirse şampuanlayınız.

Buradaki işlemlerden sonuç alamadığınızda veya lekeler zorlu olduğunu düşünüyorsanız AYBA Temizlik ve Halı Yıkama’dan Halı YıkamaKoltuk Yıkama ve Stor Perde Yıkama konusunda uygulamalı yardım talep edebilirsiniz.
Sipariş İçin : 0224 224 8571

UYARI: Burada verilen leke çıkarma yöntemleri bilgi amaçlıdır. Bu işlemleri uygularken ürünlerinizin yıkama ve temizleme talimatlarını mutlaka inceleyiniz. Oluşabilecek olumsuzluklardan AYBA Temizlik ve Halı Yıkama sorumlu tutulamaz.

Bir yanıt yazın

SİPARİŞ