Koltuktaki Çikolata Lekesi Nasıl Çıkar ?

Koltuktaki Çikolata Lekesi Nasıl Çıkar ?

Koltuktaki Çikolata Lekesi

Evde oturmak ve dinlenmek için kullanılan Koltuklar çocukların yediği, hanımların ise yaptığı birçok çikolatalı ürünün lekesine ister istemez maruz kalmaktadır.

Koltukların iplik cinsleri, kök boya olup olmamaları kök boya ise evde müdahale edilmemesi gerektiği akıldan çıkarılmamalıdır.

Koltuktaki Çikolata Lekesi Nasıl Çıkar?

Çikolata katı lekeler gurubunda olduğu için Leke oluştuğunda ani ve yanlış bir müdahale lekenin daha da çok yayılmasına sebebiyet verecektir. O yüzden ilk yapılması gereken şey çikolatanın olduğu bölgenin soğutulmasıdır. Yani buz kalıbı ile tampon yapılır.
Akabinde, kuruyan çikolatayı olabildiğince halıdan kazımanız gerekir. Kazıma işlemi sırasında, yuvarlak ağızlı bir bıçak ya da spatula işinize yarayabilir.

Daha sonra ılık olarak hazırlanan deterjanlı su ile halının lekeli bölgesi saat yönü veya tersi yönde lekenin dışından içeri doğru silinir. Sonrasında kuru bir bez yardımı ile ıslaklık tamamiyle giderilir.

Kimyasal Leke Çıkarma :

 

ÇİKOLATA/KARAMEL/TATLI

Ilık su ile veya suya %5 amonyak ilave ederek tampon yapınız.

Buradaki işlemlerden sonuç alamadığınızda veya lekeler zorlu olduğunu düşünüyorsanız AYBA Temizlik ve Halı Yıkama’dan Halı YıkamaKoltuk Yıkama ve Stor Perde Yıkama konusunda uygulamalı yardım talep edebilirsiniz.
Sipariş İçin : 0224 224 8571

UYARI: Burada verilen leke çıkarma yöntemleri bilgi amaçlıdır. Bu işlemleri uygularken ürünlerinizin yıkama ve temizleme talimatlarını mutlaka inceleyiniz. Oluşabilecek olumsuzluklardan AYBA Temizlik ve Halı Yıkama sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

SİPARİŞ