Koltuktaki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Koltuktaki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar ?

Koltuktaki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?
Koltuktaki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Koltuktaki Yağ Lekesi

Yağ lekeleri mutfakta yemek yaparken olduğu kadar evde tamirat yaparken de oluşabilir. Bazen yağ damlamasının farkına bile varmayız. Özellikle de mutfakta Koltuk kullanıyorsak ki çoğu bayanın tercihidir damlacıklardan hep geç haberimiz olur. Haberimizin olması ise yağ lekesinin zamanla kir toplayarak kahverengi bir hal alması sonucu olur. Zamanında müdahale edilmeyen lekeler kalıcı olabilmektedir.

Giysilerde olduğu gibi, Koltuklardaki yağ lekesinin çıkarılmasında da püf noktası çabuk hareket etmektir.

Koltuktaki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?
Koltuğa dökülen yağ miktarı çok yoğun ise ilk olarak ıslak kuru bir makine ile çekilir yok ise bir kaşık yardımı ile defalarca kazır gibi yağın fazlası alınır.
Daha sonra seri bir şekilde Koltuğa dökülen veya damlayan yağın fazlalığını emdirmeniz gerekir. Bunun için havlu kağıt veya sünger kullanabilirsiniz.
Bütün leke alma tekniklerinde olduğu gibi lekenin dış kısmından içe doğru emdirmeler yapılmalıdır.Tuz da yağı emdirmek için idealdir. Yağ olan bölgeye tuz döküp bir müddet bekledikten sonra süpürge ile süpürebilirsiniz. Kalan kısmı için havlu kağıt kullanarak o bölgeyi tamamen kuru hale getiriniz.
Bir kapta ılık suyla deterjanlı çok az bir miktarda yağ çözücü ile karışım elde edin.
Sonra hazırladığınız karışımı temiz bir bez, sünger veya kâğıt havluya emdirin. Bu kağıt havlu, sünger veya bezi Koltuğun lekeli bölümünde ovmadan bastırın ve bezin yağ lekesini emmesini sağlayın.
Daha sonra olabilecek en az temiz ve ılık suyu kullanarak Koltuğu duruladıktan sonra kalan nemi, kuru ve temiz bir beyaz bez veya kağıt havlu yardımıyla tamponlayarak (ovmadan bastırarak) alın.
Kuruduktan sonra Koltuktaki yağ lekesi çıkmamışsa

Kimyasal Leke Çıkarma Yöntemi:

KATRAN/MAKİNE YAĞI/FUEL OİL

Tiner veya perkloretilen ile tampon yapınız, sonra şampuanlayınız. Beyaz ispirto ile işlemi tekrarlayıp, tekrar şampuanlayınız

SALÇA/SOS/YAĞ/TEREYAĞI

Tiner veya perkloretilen ile tampon yaptıktan sonra şampuanlayınız. İz kalırsa % 5 oranında amonyak ilave edilmiş su ile tampon yapınız.

Buradaki işlemlerden sonuç alamadığınızda veya lekeler zorlu olduğunu düşünüyorsanız AYBA Temizlik ve Koltuk Yıkama’dan Koltuk YıkamaKoltuk Yıkama ve Stor Perde Yıkama konusunda uygulamalı yardım talep edebilirsiniz.
Sipariş İçin : 0224 224 8571

UYARI: Burada verilen leke çıkarma yöntemleri bilgi amaçlıdır. Bu işlemleri uygularken ürünlerinizin yıkama ve temizleme talimatlarını mutlaka inceleyiniz. Oluşabilecek olumsuzluklardan AYBA Temizlik ve Koltuk Yıkama sorumlu tutulamaz.

Bir yanıt yazın

SİPARİŞ