Koltuk Yıkama Yaparken Dikkat!

Koltuk Yıkama Yaparken Dikkat!

Koltuk Yıkama Yaparken Dikkat!

Koltuk yıkama yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi koltuk içindeki süngerler sıcak su kullanımında dışarıya renk verebilmekte. Eğer koltuklarınız açık renk ise bu lekeler çok daha bariz olmakta . Onun için Yıkama öncesi test etmekte yarar vardır.
Bir diğer konu ise kumaşlarda aşırı sıcak su kullanımından kaçınılması gerektiğidir. Bunun sebebi kumaşın deformasyona uğraması veya çıkartılmaya çalışılan lekenin sabitlenmesine yol açabilecek olması dikkate alınması gereken bir husus.
Koltuk yıkama esnasında olabildiğince fırçalamaktan kaçınılmalı özellikle aşınmaya maruz kalan kolçaklarda yapılacak aşırı bir fırçalama ; kumaş özelliği de etken olmakla birlikte, yıpranmaya ve tülermeye sebebiyet verebilir.
Koltukların bazılarında deri diye panzot kullanılmakta ve bu panzot ağır kimyasal ve sıcak altıda deforme olabilmekte hatta kabuk kabuk kabarıp kalkmaktadır. o yüzden panzot ve deri ayrımını iyi yapıp ve gerekli şekilde temizliği gerçekleştirilmelidir.
AYBA Temizlik ve Halı Yıkama siz değerli müşterilerimize bu konuda profesyonel destek vermekten mutluluk duyacaktır. Sizde bu işi profesyonellere yaptırmakta fayda var diyorsanız hemen arayın. iletişim : 224 85 71

Bir yanıt yazın

SİPARİŞ