halı kirleri

Halı Kirleri

halı kirleri

1Gram Halı Tozunda 1 Milyon Akar Olduğunu Biliyormuydunuz?

Halı Kirleri denince Halılarımız da yaşamakta olan mite (akar) lar (Akarlar: insan, hayvan ve bitki gibi canlılar’ ın yaşadığı ortamlarda canlı atık ve döküntüleriyle beslenen gözle görülmeyen başı, gövdesi, bacakları ve bir çok türlü olan canlılardır.)özellikle tozlu bakımsız yerlerde çok yaşarlar akla gelir.
Alerjik reaksiyonlara neden olurlar. Astım, alerji ve bronşit hastalarını fazlasıyla rahatsız eden bu mikroorganizmalar gözle görülmeyecek kadar küçüktür. İnsan ölü hücreleriyle beslenen bu mikroorganizmaların dışkıları ve yumurtaları, biz halıların üzerinde yürüdükçe havaya karışır ve biz bu havayı soluruz.
Üst solunum yolu rahatsızlıklarını tetikleyen bu canlılar özellikle çocuklarda ciddi hastalıklara ve cilt sorunlarına da yol açabilir.

Ne Gibi Maddeler Alerji Yapar?

Dokunduğumuz, yuttuğumuz, solukla içeriye çektiğimiz hemen her şey alerji yapabilir.

Yorgan;

Worcester Üniversitesi bilim adamları inceledikleri yorganlarda yaklaşık 20 bin bakteri ve mayt buldu. Yorganların 6 ayda bir yıkanması gerekiyor.

Halı;

Halılar da yastıklar gibi pek çok mayt ve bakteri içerir. Elektrik süpürgeleri bunları yeterince iyi temizlemez. Arizona Üniversitesi’nde incelenen elektrik süpürgelerinde e-coli bakterisi tespit edildi. Uzmanlar süpürgelerin fırçalarının haftada bir kez sıcak su ve sabunla temizlenmesini öneriyor.
Fabrikamızda uyguladığımız dezenfektasyon yöntemi ile mite’ ların yok edilmesi sağlanırken, dezenfekte işlemi sonrasında altı ay oluşumu engellenir. Böylelikle yılda iki defa yapılan periyodik dezenfekte işlemi sevdiklerinizi koruma altına almak için yeterli olacaktır.

Bir yanıt yazın

SİPARİŞ