Halı mı Yıkattıracaksınız?

Halı mı Yıkattıracak sınız ?


Halı mı Yıkattıracak sınız ? Eğer halı yıkatmayı düşünüyorsanız yazımızı okuyunca nelere dikkat etmeniz gerektiğine daha kolay karar vereceksiniz.

Evlerinizi süsleyen, dekor ve yalıtım amaçlı kullandığımız ve de pek de ucuz olmayan ev halılarımız, evlerde veya bilinçsiz yıkamacılar tarafından uygulanan yanlış temizlik ve yıkama işlemleri sonucu hem sağlık hem de halının direnç kalitesi açısından olumsuz sonuçlar yaşatmaktadır. Hanımlarımızın evlerinde yaptıkları elle silme veya yıkama işlemlerinin sonucunda, halı yüzeyinin parlak görünümü yanıltıcı olmaktadır. Neden mi? çünkü halı yüzeyindeki kirlerin dibe itilmesiyle geçici ve yanıltıcı bir parlaklık elde edilmiştir. Bu durumu ilk bakışta anlamak zordur.

Bu durumun dışında halının tam kurutulamaması halı dokularının günden güne zayıflamasına, hatta zaman içerisinde kopmasına neden olabilmektedir. Ayrıca halıda nemin etkisiyle, sağlık açısından tehlikeli olan mikro organizma faaliyetleri için de uygun bir zemin hazırlanmış olur. Bunların önlenmesi ve kalıcı bir temizlik için halı yıkama esnasında derinlemesine bir temizlik yapılmalıdır. Derinlemesine bir halı yıkama ve temizleme işlemi için bazı aşamaların uygulanması gerekmektedir.

     Peki bu işlemler nelerdir? detaylı bilgiye Halı Nasıl Yıkanır?” isimli makalemize göz atabilirsiniz.
Ayrıca evde de halılarınız için yapacağınız birçok işlem olduğunu söylemek isteriz. Bunun için “Halı Yıkamanın Püf Noktaları” isimli makalemizi mutlaka incelemelisiniz.

Halı Yıkatırken Öncelik Kriteriniz Nedir?

Genelde tüketicinin en öncelikli kriteri Fiyattır.Ne yazık ki genelde sorunlu bir hizmet alımı ile sonuçlanır.
Halı yıkatacaksanız öncelik kriteriniz Kalite ve Tecrübe olmalıdır. Eğer öncelikli kriteriniz, Fiyat ise diğer kriterleri es geçtiniz demektir ki! Bunun sonucunda halınız, istemediğiniz bir ortamda yıkanabilir, havuz sisteminde; bir sürü halı ile beraber ortak bir suda bekletilebilir, bulaşık deterjanı ve çamaşır suyu yoğun bir yıkamaya maruz kalarak halının ömrü kısalabilir. O yüzden ilk önceliğiniz, kalite ve tecrübe olmalı. Peki bu araştırmayı nasıl yapabiliriz.
1-Tecrübe etmiş dostlarınızın referansı ile
2-Firmaları inceleyerek (internet ve telefonla bilgi alarak)
3-Deneyerek (Tavsite Etmiyoruz)
Kalite ve tecrübe analizi sonucu firmaları belirledik. Şimdi sıra bu firmaların hizmetleri hakkında bilgi almaya geldi.Ne tür bir hizmet yelpazeleri var? Referansları var mı? Ne kadar zamandır bu hizmeti vermekteler?
Müşteri geri dönüşümleri nasıl, konuya ne kadar hakimler ? diye araştırma yapabilirsiniz.
Daha sonra bu firmaların fiyat politikalarından bize uygununu seçip o firma ile çalışmalıyız.

Bir yanıt yazın

SİPARİŞ