Halı Temizleme

Halı Temizleme

 Halı temizleme artık eskiden lduğu gibi zor ve çileli bir iş olmaktan çıktı. Halılar kirlendi mi? kolayı var. Ara halı yıkama firmasını kapından gelip alsınlar halılarını yıkayıp, temizleyip, paketleyip evinize kadar teslim etsinler.

OH BE! dünya varmış.

Evet eskiden halı yıkamak neydi değil mi. Ya komşular birleşip veya evin beyini hafta sonu kandırabildiysen ne ala. Yıka babam yıka sonrada durulanan halıları süzülmeye bırak akabinde de o ağır halıları asmaya çalış. Yaptığın emeğe mi, gelecek su parasına mı, kullandığın deterjana mı, giden sağlığına mı, ağrıyan belinemi, soğuk yüzünden çektiğin kadın hastalıklarına mı yanacaksın. Neyse ki halı temizleme firmaları artık bu zahmetten insanları kurtarmakta. Şimdi arıyorsun firmayı kapınıza kadar gelip hatta kaçıncı katta olursanız olun halılarınızı kapınızdan alıyor, götürüp yıkayıp temizlenmiş bir şekilde yine kapınıza kadar teslim ediyor. Tüm bu hizmetler için ek ücrette talep etmiyorlar. Şöyle bi dikkatli bakacak olursan o ağır halıları bir hamala aşağı indir desen belkide halı yıkamacının yıkayıp getirdiği halıların toplam fiyatından fazla para ister. Aynı parayı sana verseler belki sen bile indirmezsin o halıları.

Hangi taraftan bakarsan bak halı yıkama ve temizleme firmaları hepimizin üzerinden bir yükü kaldırmış durumda. Ne yandan bakarsanız bakın bu hizmetin değeri azımsanamayacak ölçüdedir.

Bir yanıt yazın

SİPARİŞ