Stor perde yıkanır mı?

Stor perde yıkanır mı?

Stor perde yıkanır mı?
Stor perde yıkanır mı

Stor perde yıkanır fakat perdenin kalitesine göre değişmektedir ucuz stor perde kullanımında 2 ile 4 yıl arası sürerken kaliteli stor perde seçimlerinde ise bu oran 5 ile 7 yıl arasına çıkar ve bu yıl sarfında 2 ile 4 kez yıkanabilir sakıncası yok fakat yıkanırken dikkat edeceğiniz en büüyük unsur perdeyi düz bir zemine yatırmanızdır ve fazla yıpratmamanız gerekir çünkü kumaşın kırılması katlanmamasına dikkat etmeniz gerekir.

Stor perde nasıl çalışıyor?

Stor perde sistemin çalışma şekli ve sesliğine hayran kalacaksınız perde sistemi aluminyum borular üzerine kumaşa bağlı motorlu mekanizma rulo şeklinde sarılmasıyla çalışan bir stor perde sistemidir.
Stor perde kumaş boyutları standartmı?
Stor perde kumaş boyu standart değildir kumaşın çeşitine göre değişiklik göstermektedir kumaşın eni 200 cm ile 240 cm yada 300 cm olabiliyor.

Stor Perde Kumaş Türleri

1- Polyester stor kumaş

En dayanıklı, en ekonomik ve sun screen(güneş geçiren) perdelerden daha kaliteli bir stor perde kumaşıdır ve aprelidir. Yıkanması basittir ve yılda 2 ile 3 defa yıkanabilir polyester kumaşlı stor perdenin ömrü ise 3 ile 5 yıl arasıdır ve bir çok renk çeşitine sahiptir ayrıca etek kısımların bir çok değişiklikte bulunan desenleri mevcuttur.

2-Polyester stor kumaş

Stor perdenin en kötü kumaşlarından birisi olsa gerek ne yıkanabiliyor nede temizlenebiliyor. Ayrıca stor perdede yıkanmayan özellikli perde türlerinden birisidir. Sadece tozsuz bir ortam mekanınız varsa tercih edilebilir bunun dığında tercih sebebiniz olmasın.

3- Keten stor kumaş

Etek süslerine aldanan bayanların en çok tercih ettiği perdelerden birisidir bunun sebebide dantel ve makromeleri çok güzel taşımasından ileri gelmektedir. Stor perdelerde en dayanıksız kumaş türlerinden biriside keten kumaşdır. Eviniz bol güneş alıyorsa bunu kullanmanız tavsiye edilmez güneşin yüksek ısısına dayanıksız olduğu için.

4- Santuk stor Kumaş

Stor perdem kaliteli uzun ömürlü dayanıklı olsun istiyorsanız en eskli perde kumaşıdır ve polyester ile sun scree(güneş geçiren) perdeleri gibi dayanıklı bir kumaş türüdür. Apreli santuk kumaşı sayesinde güneşin etkisiyle kumaş iyice kemikleşir. Ama gel gelelim bu durumlar perdenin basit durmasını sağlıyor yinede tercih sizlerin tabiki.

Bir yanıt yazın

SİPARİŞ