Stor Perde Hakkında Bilgiler

Stor perde nedir ve özellikleri

Stor perde nedir
Stor perde nedir

Stor perde nedir?

Stor perde, bayanların dantellerinde kullandığı kolanında sanayi tipi olan apre işleminde kumaş pvc akrilik bir maddeyle kaplanmaktadır ve sert görünüm kazanmış bir perdedir. Sert olmasının amacı; perde ruloya sarılmasını sağlayan mekanizmadayken perde sağa sola gitmemesi içindir. Mekanizmalı stor perde olarak bilinmektedir. Stor perde ham kumaşlardan elde edilen ve işlem geçiren bir üründür. Stor perdede bir çok renk ve model çeşitleri bulunmaktadır.
Stor perde kullanım ömrü en az 4 yıl kullanılmaktadır. Mekanın temizliği ve toz olmaması ise daha avantajlı ve süreyi 5 ile 6 yıla kadar uzatmaktadır.

Stor perde kullanımı

Stor perdelerin kullanımı kadar mekanizmalı perdeler içinde en kolay tamir edilen perde türüdür.Kullanımda zincir zorlanmamalı, Yıkamak için sökme işlemi dikkatli yapılmalıdır.

Stor perde kullanım alanları

stor perde büro,ofis,çoçuk odası,yatak odası kısacası evinizin her yerinde kullanımı kolaydır.Güneşlik olarak tercih edebilirsiniz. Ayrıca villa perdesi olarak ta stor perde kullanımını tercih edebilirsiniz.

Stor perde nasil temizlenir

Stor perdeler toz tutmayan perdeler olarak ta bilinmekte ve mekan tozlu bir ortam değilse toz ve leke tutmamakta dırlar. Stor perde özelliğinde bulunan apre yani sertleştirici malzemeden yapıldığı için tozlar perdede kalmamaktadır. Bu yüzden çocuk odalarında bebeklerimizin odasında stor perde kullanmanız şiddetle tavsiye edilmektedir.
Stor perde temizlemek isterseniz haftada 1 kere stor perdeleri nemli bezle temizlerseniz kumaşında uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Küçük lekeler kaldığında ise yazı silgisiyle ufaktan ufağa silinebilir bu kadar kolay bir temizliği vardır. Ama genede belirli zamanlarda tam anlamı ile yıkanmalı.Çünkü perdeler direkt güneşle temas halinde olmaları sebebiyle üzerindeki tozun evin nemiyle birleşim pişme riski çok yüksektir.

Bir yanıt yazın

SİPARİŞ