Giysilerdeki Uhu Lekesi Nasıl Çıkar?

Giysilerdeki Uhu Lekesi Nasıl Çıkar?

Giysilerdeki Uhu Lekesi Nasıl Çıkar

Uhu Nedir ?

Kırtasiye tipi yapıştırıcıdır. Kuruyunca sertleşir.

Giysilerdeki Uhu Lekesi

Uhu genelde çocuklarımızın okul başlangıcında okul malzemesi alındığı dönemde veya ödev projeleri yaparken lekeye sebep olur.

Giysilerdeki Uhu Lekesi Nasıl Çıkar?

Uhu katı lekeler gurubunda olduğu için ilk yapılması gereken uhunun kurumasının sağlanmasıdır.
Ama kuruma süresince kumaşın alt kısmına nemlendirilmiş bez veya havlu kağıt konulması uhunun ipliklere tutunmasını azaltacaktır.
Uhu kuruyunca kumaşa zarar vermeden kazıyınız. Kalan kısıma ılık suda hazırlanmış deterjanlı suya havlu kağıt bastırılıp çıkarılır. ıslanan havlu kağıt uhunun olduğu bölüme kompress yapılır ve uhuyu emmesi sağlanır. Akabinde normal yıkama yapılır.

Kimyasal Leke Çıkarma:

Eğer yukarıdaki işlemler sonucunda uhu lekesi çıkmazsa, 2 yemek kaşığı amonyak esaslı temizleyiciyi 1 bardak ılık suyla karıştırın.
Önceki uygulamada olduğu gibi karışımı emdirdiğiniz bez veya kağıt havluyu giysinin uhu lekesi olan bölümünde tamponlayın.
Daha sonra Giysilerdeki uhu lekesi için müdahele ettiğiniz bölümü durulayın.

Buradaki işlemlerden sonuç alamadığınızda veya lekeler zorlu olduğunu düşünüyorsanız AYBA Temizlik ve Halı Yıkama’dan Halı YıkamaKoltuk Yıkama ve Stor Perde Yıkama konusunda uygulamalı yardım talep edebilirsiniz.
Sipariş İçin : 0224 224 8571

UYARI: Burada verilen leke çıkarma yöntemleri bilgi amaçlıdır. Bu işlemleri uygularken ürünlerinizin yıkama ve temizleme talimatlarını mutlaka inceleyiniz. Oluşabilecek olumsuzluklardan AYBA Temizlik ve Halı Yıkama sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

SİPARİŞ