Halı Yıkama Nasıl Yapılır

Halı Yıkama Nasıl Yapılır

Halı yıkama süreci telefonla alınan siparişle başlar ve müşteriye teslimin ardından alınan memnuniyetle sonuçlanır.Müşteri memnun olduğu sürece süreç hiç bitmez.

Alınan siparişe gün verilir.O günde alınan halılar etiketlenir müşteriye teslim alındığına dair makbuz verilir.Fabrikaya gelen halılar sıraya konur. Sırası gelen halılar tozlardan arındırıldıktan sonra yıkama alanına alınan halılar cinslerine göre yıkanır.Yıkama aşamalarını uzun uzun anlatmayacağım fakat şampuanla nan halılar yumuş-atıcının ardından iyi bir şekilde durulanarak sıkmaya alınır.Sıkma işleminden sonra sundurmalarda halılar havalandırmaya alınır.Kuruyan halılar son kontroller ve hav alma işlemlerinden sonra paketleme ve sevkıyata sevk edilir.Müşteri bilgilendirilerek halıları teslim edilir.Sürecin ilk aşaması bitmiştir.

Halı Yıkama Nasıl Yapılır

Evlerinizi süsleyen, dekor ve yalıtım amaçlı kullandığımız ve de pek de ucuz olmayan ev halılarımız, evlerde veya bilinçsiz yıkamacılar tarafından uygulanan yanlış temizlik ve yıkama işlemleri sonucu hem sağlık hem de halının direnç kalitesi açısından olumsuz sonuçlar yaşatmaktadır. Hanımlarımızın evlerinde yaptıkları elle silme veya yıkama işlemlerinin sonucunda, halı yüzeyinin parlak görünümü yanıltıcı olmaktadır. Neden mi? çünkü halı yüzeyindeki kirlerin dibe itilmesiyle geçici ve yanıltıcı bir parlaklık elde edilmiştir. Bu durumu ilk bakışta anlamak zordur.

Bu durumun dışında halının tam kurutulamaması halı dokularının günden güne zayıflamasına, hatta zaman içerisinde kopmasına neden olabilmektedir. Ayrıca halıda nemin etkisiyle, sağlık açısından tehlikeli olan mikro organizma faaliyetleri için de uygun bir zemin hazırlanmış olur. Bunların önlenmesi ve kalıcı bir temizlik için halı yıkama esnasında derinlemesine bir temizlik yapılmalıdır. Derinlemesine bir halı yıkama ve temizleme işlemi için bazı aşamaların uygulanması gerekmektedir.

Halı yıkama süreci telefonla alınan siparişle başlar ve müşteriye teslimin ardından alınan memnuniyetle sonuçlanır. Müşteri memnun olduğu sürece süreç hiç bitmez.

Alınan siparişe firma tarafından sizinde müsaitliğinize göre gün verilir. Anlaşılan o günde belirtilen adresten alınan halılar etiketlenir. Müşteriye teslim alındığına dair bir makbuz verilir. Fabrikaya gelen halılar sıraya konur. Sırası gelen halılar tozlardan arındırıldıktan sonra yıkama alanına geçer. Yıkama alanına alınan halılar cinslerine göre yıkanır. Yıkama aşamalarını uzun uzun anlatmayacağım halı yıkama genel aşamaları bölümünde anlatılmıştır. fakat şampuanlanan halılar yumuş-atıcının ardından iyi bir şekilde durulanarak sıkmaya alınır. Sıkma işleminden sonra sundurmalarda halılar havalandırmaya alınır. Kuruyan halılar son kontroller ve hav alma işlemlerinden sonra paketleme ve sevkıyata sevk edilir. Müşteri bilgilendirilerek halıları teslim edilir. Sürecin ilk aşaması bitmiştir. Bunun için bursa halı yıkama işlemi makalemizden de yararlanabilirsiniz.

2 thoughts on “Halı Yıkama Nasıl Yapılır

Bir yanıt yazın

SİPARİŞ