Pratik Bilgiler

TUZ VE SU MUCİZESİ

Bir parça tuz ve su yardımıyla mobilyalarınızdaki su lekelerini kolayca çıkartabilirsiniz. 1 tatlı kaşığı tuzu birkaç damla suyla karıştırın. Bu karışımı lekeli yüzeye uygulayın ve leke çıkıncaya kadar yumuşak bir şekilde ovalayınız.

Güvelerden Kurtulmak için
Güvelerin dolaplarınızı istila etmelerini önlemek için, büyükçe bir portakal alın, üzerine kabuğu görünmeyecek kadar sık biçimde karanfil batırın. Bu karanfilli portakalı giyecek dolabınıza ya da sandığın bir köşesine koyun. Böylece güveleri giyecek dolaplarınızdan uzak tutmuş olursunuz.

Tahta Kapı ve çerçeve Temizliği
Ellerinizin beyaz veya açık renge boyanmış kapı ve tahtalar üzerinde nasıl kötü izler bıraktığını bilirsiniz. Tahta eşyalar böyle kirlendiği zaman yapacağınız işlem şundan ibaret: çiğ bir patatesi ortadan ikiye bölün ve lekeli yere hafifçe sürün. Lekeler hemen yok olacak ve eşya eski haline dönecektir. Ayrıca tahta eşyayı temizlemek için bu yöntem de çok etkilidir. iki çorba kaşığı çayı kaynar su içine atın. Su soğuduktan sora renkli kapı veya tahta eşyayı sünger yardımıyla bu su ile yıkayın. Yumuşak bir bezle kurutun.

Bir yanıt yazın

SİPARİŞ