Stor perdelerimi yıkamayı düşünüyorum bozulur mu?

Soru: Stor Perdelerimi Yıkamayı Düşünüyorum Bozulur Mu?

         Stor perdeler apreli kumaşlardan yapılmış perde türleridir. Evlerimizin vazgeçilmez dekor unsurlarıdır. Genelde düz ve kir götüren renkler tercih edildiği ayrıca tozdan, nemden ve güneş ışığından dolayı kirlenme her bölgede eşit olduğundan genelde kirlenmeyi geç fark ederiz. Fark edince de bunu en güvenilir nasıl temizleyebilirim veya evde temizleyebilir miyim diye arayışa geçeriz.
         Stor perdeleri evinizde banyonuzda temizleyebilirsiniz. Fakat genellikle durulamadan kaynaklı sarartılar oluşabilmektedir. Buna dikkat etmekte fayda var. Kullanılacak temizlik malzemesi sulandırılmış sabun olsun. Durulaması kolay olacaktır. Yanlış yapılacak uygulamalar sonucu perdenizin apresi gidebilir. Kırışması geri döndürülemez. 
         Eğer bunu profesyonel bir firmaya yaptıracaksanız e artık bunu da siz seçeceksiniz. Bunu seçmenin en güzel yolu şipariş vermek için aradığınız kişinin sizde güven uyandırıp uyandırma dığıdır. Firmanın ne kadar süredir bu işi yaptığını sorabilirsiniz. Bir kaç soru ile konuya hakimler mi anlayabilirsiniz. Herhangi bir sorun karşısında tavırları ne öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın