Halılarımın Temizliğine Nasıl Güvenebilirim?

Soru:Halılarımı halı yıkama firmasına verdim halılarım geldi ve gayet güzel kokuyor. Halılarım sağlıklı bir şekilde yıkanıp yıkanmadığını nasıl anlarım. Halılarımın temizliğine nasıl güvenebilirim ?
    Evet halılarınızı yıkatıyorsunuz, halılarınız yıkanıp size geliyor, sizlerde bu halılarınızı evinizin her köşesine seriyorsunuz. Doğal olarak halılarınızın üzerinde oynayan çocuklarınız için, kendiniz için endişe edip bu konuda merakınızı gidermek istiyorsunuz. Telefon açtınız firmanın servis ekibinden bir kaç personel gelerek halılarınızı evinizden teslim aldı ve size teslim aldığına dair bir fiş verdi. Üzerinde teslim alma ve teslimat tarihi yazan. Akabinde halılarınız sizin kontrolünüzün dışında bir tesiste yıkanmak üzere yola çıktı. Halılarınız belli bir süre zarfında yıkandı, kurutuldu, paketlendi ve sizlere teslimata gelindi. Halılarınızın ücretini ödeyerek teslim aldınız. Halılarınızı açtınız ve evinize sereceksiniz :)))) Sizce halılarınız iyi ve hijyenik yıkandı mı?..
Asıl başta sormanız gerekeni sonda sormuş oldunuz. Neden mi ?

      Bizler genel olarak hizmet alırken en ucuz ve en uygun olanı tercih etme alışkanlığımız yüzünden veya kız ayşe ben şu firmaya yıkattım harika yıkıyorlar tavsiyesine göre iş yaptırmaktayız. Fakat asıl yapmamız gereken hizmet almadan firmalar hakkında yeterince bilgi toplamak, gerekirse halılarınızın yıkandığı yeri görmek, otomatik makine kullanıyorsa dinlendirme havuzunun olup olmadığını bilmek. Otomatik makinelerde ön dinlendirme yapmadan halıların yıkanması pek iyi sonuçlar vermemektedir. Bu dinlendirme havuzlarında ki kimyasallı suyu her an değiştiremeyecekleri için tüm halılar aynı havuz içerisinde ıslatılmakta. Yani üzerinde kusmuk olan bir halı, veya şarap dökülmüş bir halı veya köpek kılları ile dolu bir halı ile sizin halınız aynı havuzda ne kadar hijyenik olabilir sizce. Ha unutmamak gerekir ki bir yıkama tesisini evinizdeki ortam gibi düşünmemelisiniz. Kusursuz hizmet yoktur fakat en asgaride olması gereken vardır. Ve firma bu gerekliliği yerine getirmiyorsa o firma güvenilir değildir.
Son zamanlarda bu sektör içinde bitkisel özlü şampuan, yok bilmem şu marka şampuan kullanıyoruz gibilerinden türlü türlü vaatler duymaktayız. Öncelikle şunu belirtmemiz gerekir ki eğer yüksek miktarlarda iş yapıyorsanız işi hızlı ve kaliteli bir şekilde çözecek hammaddeye ihtiyacınız vardır. İster bitkisel özlü, ister zemzemli neli olursa olsun içinde çözücü olmadan hiçbir temizlik ve kir üründen ayrılmaz. Yani saçlarımıza kullandığımız şampuan ve yumuşatıcılardan alın çocuk mamalarına kadar her alanda mutlaka yardımcı kimyasal olarak dahi kimyevi maddeler kullanılmaktadır. Kaldı ki böyle bitkisel özlü bir ürün kullanıyorum diyen bir kişinin gerçekten böyle bir ürünü kullandığına kesin olarak inana bilir misiniz ?
Kısacası halılarım hijyenik yıkanıyor mudur acaba sorusundan önce Hangi firma nasıl firma güvenilir mi sorularına yanıt bulmakta fayda vardır kanısındayız.
Ayba Bursa halı yıkama otomatik makine kullanımı yapmamaktadır. Halılarınız tek tek yıkanmakta her halı üzerinden tek tek geçilmekte ve yoğunluğu az halı şampuanları kullanılmamaktadır. Firmamızda yıkadığımız halılar geç kararır ve uzun süre renklerin canlılığı korunur.

Bir cevap yazın

SİPARİŞ