Halı Yıkama Şikayet

Halı Yıkama Şikayet

Hizmetten Hiç Memnun Kalmadım.

Halı Yıkama Şikayet
Halı Yıkama Şikayet

Halı yıkama şikayetleri sık sık rastladığımız durumlar haline geldi. Mutlaka evinizde ki halılarınız dan, koltuklarınız dan , kanepeleriniz den, perdeleriniz den veya yorganlarınız dan birkaçını halı yıkama firmalarında yıkatmışsınızdır.

Almış olduğunuz hizmetten bazen memnun kalmaya biliyorsunuzdur. Burada bilinmesi gereken en önemli detay problemin kaynağının doğru tespit edilmesidir. Memnun kalmamanın üç sebebi olabilmektedir. Bunlardan biri halı yıkama firmasından kaynaklı sebep diğeri ise hizmet alınan ürünün özelliğinden kaynaklı problem üçüncüsü ise müşteriden kaynaklı problem. Bunları teker teker açmak gerekirse…

Halı Yıkama Firmasından Kaynaklı Problemler:

Halı yıkama firmasından kaynaklı problemler genellikle ; tecrübesizlikten, yanlış kimyasal kullanımından, kötü makine kontrolünden, yanlış iş akışı, eksik iş, kötü niyet veya kalitesiz kimyasal ve malzeme kullanımından kaynaklanmaktadır.

Halı yıkamalar genellikle ürünlerini parti parti almakta ve ne yazık ki her parti ürün için numune kontrol prosesi uygulanmamaktadır. Bu prosesin uygulanmaması neticesinde, alınan kimyasallarda ki problemi ürün yıkaması sonrası oluşan deformasyon sonucunda veya yıkama sonrası ürünün temizlik kalitesinden anlaya bilmektedirler. Tabii o zamanda geç kalınmış olmakta.

Hizmet Alınan Üründen Kaynaklı Problemler:

Verilecek hizmet ister halı yıkama olsun, ister koltuk yıkama ister perde yıkama; hangisi olursa olsun ürünün firmaya gelmeden önceki kullanımı, bakımı, kalitesi sonuçta etkili olacaktır. İyi kullanılmış, bakımlı ve kaliteli bir üründen çıkacak sonuç ile kötü ve hor kullanılmış, yıkama zamanı geciktirilmiş bir üründen çıkacak sonuç bir olmayacaktır.

Halıdan örnek vermek gerekirse; 

Halı aşırı bir şekilde lekelere maruz kalmış ve bu lekeler uzun süredir işlem görmemiş ise bu lekeler halı iplikleri ile kaynaşarak geri dönülmez lekeler halini alacak yani halının bir parçası olacaktır.

Veya son zamanlarda halı üreticileri o kadar kalitesiz halı üretiyorlar ki ürün müşteriye verilirken kesinlikle yıkama yapılmaz silinmelidir diyorlar. Peki çocuğum koltuğa veya halıya kustuğu zaman sizce silmeyle geçer mi ?elbette hayır. Hal böyle olunca halılar bazen suya girer girmez, bazen daha suya girmeden, bazende şampuan değdiği zaman renk değiştirebilmektedir. Bunun dışında yün ürünler de ise durum çok daha vahim. Yün veya havına yün karılmış halılarda lekeler tamami ile halı ile bütünleşir. Bunların çıkarılması bazen imkansız hal alabilmektedir. Firmalar genellikle bu riskleri almak istemez. Zaten standartta leke çıkarma spesifik opsiyonel bir işlemdir. Müşterinin riskleri kabul etmesinden sonra uygulanmalıdır.

Müşteriden Kaynaklı Problemler:

Müşteri kaynaklı neler olabilir sorusunun başına bayanların benim misafirim gelecek bana halımı olabildiğince erken getirin demesini koyabiliriz. Kötü çıkan sonuçlara bir diğer sebep ise bayanın ve ev halkının ürünü çok hor kullanmaları ve bakımsızlıktır. Geç yıkatılan ürünler de yukarıda da değindiğimiz gibi lekelerin çıkma olasılığı zayıflamış olmaktadır.

Sonuç olarak her sorunun sebebi ne halı yıkamacı ne müşteri nede üründür. Şimdi bu yazımızdan sonra sanırım problemin içeriğine bakarak sorunun nereden veya kimden kaynaklandığını anlamak zor olmasa gerek…

Bir yanıt yazın

SİPARİŞ