ayba
 
 
 
Makaleleri sırala: Tarih | Popülarite | Okunma | Yorumlanma | Alfabetik

Jaluzi Temizliği

Yazar: aybatemizlik Tarih 27-01-2016, 02:57, Gösterim: 1 391

jaluzi-perde-temizligi

Jaluzi Perde Temizliği

Jaluzi perdeler genellikle ofislerde tercih edilen pratik kullanımlı geç kirlenen ama temizliği ise zahmetli perdelerdir. Birçok çeşidi ve rengi mevcuttur. Plastik jaluzi perde, ahşap jaluzi perde, dikey jaluzi perde. En çok kullanılanı plastik olanlardır. Fakat ahşap olanlar evlerde de kullanılmaya başlanmış ve çok hoş görüntü sunmaktadır. Dikey jaluziler ise yüksek camlı bölgelerde kullanılmaktadır. Jaluziler havuz sistemli yıkanmakta olup üzerine sinmiş tüm tozlardan arındırldıktan sonra durulama işlemine tabi tutulur. Jaluzilerde kuruma sonrası su lekelerinin oluşmaması için tek tek silinerek kurutulur.Bu Perdelerin kullanım alanları ile ilgili bir kaç resim örneğini aşağıda bilgilerinize sunuyoruz. plasti-dikey-ahşap-jaluzi

Jaluzi perdeler altışar aylık dönemlerde temizliği yapılan perdelerdir. Fakat genellikle bu temizlik periyodu dikkate alınmaz perde kirden renk değiştirince yıkama zamanı geldiğine karar verilir.

Ne zaman olursa olsun jaluzi perde yıkatma ihtiyacı duyduğunuzda bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Sipariş: 0224 2248571

Kategori: Perde Yıkama / Jaluzi Perde Yıkama

 

Jaluzi Perde

Yazar: aybatemizlik Tarih 15-01-2017, 02:21, Gösterim: 1 115

0

Jaluzi Perde

 Jaluzi perdeler çoğunlukla plastik ürünlerde üretilen perde türleridir. Fakat apreli kumaştan üretilenleri, ahşaptan üretilenleri de mevcuttur. Bu perde türlerinde diğer perdelerde olduğu gibi renk çeşitliliği çok fazladır. Genellikle yoğun olarak ofis alanlarında şirketlerde kullanımının yaygın olduğunu görmekteyiz.
 Jaluzi perdeler çalışma prensibine göre iki grupta toplamak mümkündür.

Dikey Açılıp Kapanan Jaluzi Perdeler


Bu tür jaluzi perdeler belirli bir düzende iplerin yardımı ile birbirlerine tutturularak bu ipin yukarıdaki bir mekanizmaya bağlanması yolu ile çalışmaktadırlar. Perdeyi yukarı aşağı çekebilmek için mekanizmaya bağlı ipi çekmeniz yeterli. İpin yukarıdaki mekanizma içerisindeki küçük dişli parçayı sıkıştırması ile perde çekildiği yerde kalır. Tekrar indirmek istediğinizde ipi hafif çekip dişlinin serbest kalmasını sağladıktan sonra perde aşağı doğru inmeye başlayacaktır. Bu perdenin diğer çalışma şeklide perdeyi yukarı aşağı yapmadan plastiklerini çevirerek ışık geçirgen hal almasını sağlamaktır. Perdenin üstteki aparatına bağlı plastik bir çubuk sayesinde perdenin plastik parçalarının aşağı yukarı açılı hareket etmesini sağlaya bilmekteyiz.

 

 

Yatay Açılıp Kapanan Jaluzi Perdeler



Yatay çalışma düzeninde olan jaluzi perdeler ise mekanizma sistemi olarak dikeylerden biraz farklıdır. Burada perdenin sağa sola gitmesi için kızak vardır. Perde bu kızak yatağında sağa sola doğru hareket yapmaktadır. Fakat dikeylerde olduğu gibi parçaları toplu halde açısal olarak ta çevirmek mümkündür. Bu çevirme işleminde kullanılan sisten dikey perdede kinde olduğu gibidir. Farklı şekilde mesela iplerin çekilmesi ile de çalışan sistemleri mevcuttur.

Jaluzi Perdelerin Temizlik Sorunu

Jaluzi perdeler diğer perdeler gibi kolay sökülüp yıkama işlemi yapılamaz. Ofis ortamlarında yoğunlukla kullanıldığı için de tozlanma kaçınılmazdır. Bu yüzden bu perde türlerinin yıkama işleminde profesyonel yardım almakta fayda vardır.

Kategori: Perde Yıkama / Jaluzi Perde Yıkama