Halıdaki Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar ?

Halıdaki Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar ?
Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar ?
Japon Yapıştırıcı Nedir?
Siyanoakrilat veya Türkçedeki yaygın adıyla Japon yapıştırıcı; tek bileşenli, çözücü (solvent) içermeyen, çabuk kuruyan (2-50 saniye), ısı direnci yüksek olan, az bir miktarla yapışma sağlayan, çok küçük boşluklara bile nüfuz eden bir yapıştırıcı. Siyanoakrilat, endüstriyel kullanımda genellikle CA olarak kısaltılır.
Kullanım yerleri farklılık gösterir. Gözenekli ve gözenekli olmayan yüzeylerin yapıştırılmasında, plastik (PVC, ABS, polistren, polistrol) , ahşap, metal, çini, porselen, seramik, deri, kauçuk, mantar, mukavva vs. malzemelerin yapıştırılmasında kullanılabilir.
Halıdaki Japon Yapıştırıcı Lekesi Nasıl Çıkar?

Japon yapıştırıcısı lekesi ne yazık ki çıkmaz hatta olduğu yeri yakar fakat yinede bazı yöntemler denenebilir.
Halıya japon yapıştırıcı döküldü ise ve leke taze ise kabasını hemen aldırın. Eğer leke kurumuşsa sert ve küt ağızlı bir materyalle yapıştırıcıyı kazımaya çalışın. Akabinde oje çıkartıcı ile yapıştırıcıyı iyice yumuşatın ve havlu kağıdı benzeri malzeme ile yapıştırıcıyı emdirin. Bu işlemi bir kaç kez deneyin daha sonra o bölgeyi durulayın.
Not: Aseton türevi malzemelerin aşırı kullanımı iplği yakarak çürütebilir.

Buradaki işlemlerden sonuç alamadığınızda veya lekeler zorlu olduğunu düşünüyorsanız AYBA Temizlik ve Halı Yıkama’dan Halı YıkamaKoltuk Yıkama ve Stor Perde Yıkama konusunda uygulamalı yardım talep edebilirsiniz.
Sipariş İçin : 0224 224 8571

Bir yanıt yazın

SİPARİŞ