Yetkilendirme на сайте

лучший сайт где можно скачать sablon для dle 11.2 бесплатно

Blog Yazıları

İletişim Bilgileri

 • 0 224 224 8571
 • 0 224 215 1111
 • info@aybatemizlik.com
 • Panayır Mh. Bal Sk. NO:10 Osmangazi / Bursa
» » » Giysideki Nar Lekesi Nasıl Çıkar?

Giysideki Nar Lekesi Nasıl Çıkar?

aybatemizlik 10-02-2016, 10:41 1 724 Leke Çıkarma / Giysiden Leke Çıkarma Yöntemleri

Giysideki Nar Lekesi Nasıl Çıkar?
Nar sevilen bir o kadar da lekesinden korkulan bir meyvedir. Daneli oluşu ayıklarken ne kadar zor ise etrafa düşme olasılığı da o kadar kolaydır. Onun içindir ki nar yemenin ardından değişik yerlerde üzerine basılmış nar danelerini görmemiz içten bile değildir. Nar lekesi taze iken çıkartılması o kadar zor değildir.
Leke olan yüzeyin ne olduğu uygulanacak yöntemde değişikli gösterebilir. Fakat genel mantık ilk olarak fazlalığın o bölgeden yaydırmadan alınmasıdır. Bu ise genelde emici malzemeler kullanarak gerçekleştirilir. Havlu kağıt, bez, pudra, tuz v.s malzemeler.
Sonraki aşama lakenin seyreltilmesidir. Bunda ise uygulanan genel malzeme ılık sudur. Sonraki aşama ise kalan kısmın çözdürülmesidir. Bu da kimyasal içerikle mümkündür. Genellikle nar lekelerinde ürün elbise ise ilk iki işlemin akabinde sabunlu su kullanıp makinede yıkamak problemimizi çözecektir.Bir başka basit yöntem ise limon kolonyasıdır. Fakat eğer leke olan yüzey bir halı veya koltuk ise işlem biraz farklılık gösterecektir.
Giysideki Nar Lekesi Nasıl Çıkar?
Nar lekesini temizlemek için aslında basit yöntemler var. Bunlardan bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum: Eğer nar suyu lekesini taze iken yani anında gördüyseniz işiniz daha da kolay. Lekeler ne kadar yeni ise çıkması da o kadar kolay olur. Sadece limon kolonyası bulmanız yeterli olacaktır. Evet yanlış duymadınız. Korkulan nar lekesini çıkarmak için limon kolonyası oldukça etkili bir çözüm. Bu durumla karşılaştığınızda hemen lekenin üzerine biraz limon kolonyası dökün ve bir süre bekleyin.
Nar lekesi kurumuşsa ne yapmalı?
Şansınız varsa nar lekesini anında farkedersiniz. Diyelim ki lekeyi gec farkettiniz ve leke oldukça kurudu. Peki bu durumda ne yapmanız gerekecek? Şimdi de bu durumda ne yapmamız gerektiğine bir göz atalım. Eğer nar lekesini geç farkederseniz kumaşı leke çıkarıcı bir deterjana bastırıp bekletin ve ardından yıkayın.

Giysiden nar lekesi nasıl çıkar?
Kimse kıyafetine nar suyu dökülmesini istemez. Özellikle önem verilen kıyafetlerde görülen lekeler herkesin canını sıkar. Nar lekesi olmuş bir kıyafetten lekeyi çıkarmak için yine limon kolonyası dökerek çözüm bulabilirsiniz. Yine az önce bahsettiğim gibi beyaz bir bezle silmeyi unutmayın.
Buradaki işlemlerden sonuç alamadığınızda veya lekeler zorlu olduğunu düşünüyorsanız AYBA Temizlik ve Halı Yıkama'dan Halı Yıkama - Koltuk Yıkama ve Stor Perde Yıkama konusunda uygulamalı yardım talep edebilirsiniz.
Sipariş İçin : 0224 224 8571


UYARI: Burada verilen leke çıkarma yöntemleri bilgi amaçlıdır. Bu işlemleri uygularken ürünlerinizin yıkama ve temizleme talimatlarını mutlaka inceleyiniz. Oluşabilecek olumsuzluklardan AYBA Temizlik ve Halı Yıkama sorumlu tutulamaz.

Benzer makaleler

 • Giysideki Vişne Lekesi Nasıl Çıkar?
 • Giysideki Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?
 • Giysideki Japon Yapıştırıcısı Lekesi Nasıl Çıkar?
 • Giysideki Etiket Lekesi Nasıl Çıkar?
 • Giysideki Çimen Lekesi Nasıl Çıkar ?
 • Giysideki Kola Lekesi Nasıl Çıkar?
 • Giysilerdeki Uhu Lekesi Nasıl Çıkar?
 • Giysilerdeki Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar ?