Yetkilendirme на сайте

лучший сайт где можно скачать sablon для dle 11.2 бесплатно

Blog Yazıları

İletişim Bilgileri

 • 0 224 224 8571
 • 0 224 215 1111
 • info@aybatemizlik.com
 • Panayır Mh. Bal Sk. NO:10 Osmangazi / Bursa
» » » Giysideki Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Giysideki Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

aybatemizlik 10-02-2016, 05:30 1 621 Leke Çıkarma / Giysiden Leke Çıkarma Yöntemleri

Giysideki Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?
Kalem Lekesi
Giysilerimiz özellikle açık renk olanları eğer masa başında çalışıyor isek veya çocuklarımıza ders konusunda yardımcı oluyorsak elbiselerimizin veya çocukların elbiselerinin kalem lekesine maruz kalmama ihtimali yok denecek kadar azdır.
Leke çıkarmada genel mantık lekenin olan bölgeden uzaklaştırılmasıdır. Leke hangi tür yüzeyde olursa olsun birinci hedef leke yapan maddenin yoğunluğunun uzaklaştırılması, emdirilmesi, vakum yapılması v.s. Akabinde lekeyi oluşturan maddenin seyreltilmesi ve akabinde lekenin çıkarılma aşamasıdır.
Lekenin çıkarılma aşaması oluştuğu yüzeyin çeşidine göre değişmektedir. Yani fayans bir yüzeydeki çay lekesi ile pamuk bir kumaş üzerindeki çay lekesinin çıkarma şekli farklı olacaktır.
Fakat genel kural ve mantık lekenin kabasının alınması, seyreltilmesi ve çözülmesi aşamaları hepsinde geçerlidir. Bu açıdan bakınca lekenin çıkarılması yöntemleri denince en son maddedeki lekeyi çözme ile ilgili yöntemlerden bahsedilmektedir.Lekeyi oluşturan maddeye , lekenin olduğu yüzeye, lekenin yoğunluğuna, lekenin ne kadar zaman önce oluştuğuna, ve lekenin meydana geldiği bölgedeki kimyasal tepkimesinin yüzeyin temel kimyasını bozup bozmadığına göre tabii ki farklı farklı yöntemler uygulanabilmektedir. Bizim burada önerdiğimiz yöntemler evde leke olan yüzeye zarar vermeden amatör olarak yapılabilecek basit uygulamalardır. Tecrübeniz olmayan kimyasallarla işlem yapmamanızı tavsiye ederiz. İleri aşamalarda profesyonel yardım almanız hem sağlığınız hemde ürününüzün deforme olmaması açısından daha sağlıklı bir karar olacaktır.
Giysideki Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?
Giysilerdeki kalem lekesinin çıkarılmasında izlenecek yol kalemin türüne göre değişmekle birlikte genellikle kalem lekelerinde ön daldırma işimizi çözmekte. Şayet bu işlemden önce işi garantiye almak için eğer leke mürekkepli kalem ise bir kuru temizlemeden yardım almanız önceliğiniz olsun. Eğer leke ispirtolu kalem ise ön daldırmadan önce lekeyi beyaz ispirto ile tamponlayınız. Daha donra da makinede yıkayınız.
Buradaki işlemlerden sonuç alamadığınızda veya lekeler zorlu olduğunu düşünüyorsanız AYBA Temizlik ve Halı Yıkama'dan Halı Yıkama - Koltuk Yıkama ve Stor Perde Yıkama konusunda uygulamalı yardım talep edebilirsiniz.
Sipariş İçin : 0224 224 8571


UYARI: Burada verilen leke çıkarma yöntemleri bilgi amaçlıdır. Bu işlemleri uygularken ürünlerinizin yıkama ve temizleme talimatlarını mutlaka inceleyiniz. Oluşabilecek olumsuzluklardan AYBA Temizlik ve Halı Yıkama sorumlu tutulamaz.

Benzer makaleler

 • Giysideki Vişne Lekesi Nasıl Çıkar?
 • Giysideki Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?
 • Giysideki Japon Yapıştırıcısı Lekesi Nasıl Çıkar?
 • Giysideki Etiket Lekesi Nasıl Çıkar?
 • Giysideki Çimen Lekesi Nasıl Çıkar ?
 • Giysideki Kola Lekesi Nasıl Çıkar?
 • Giysideki Kahve Lekesi Nasıl Çıkar ?
 • Giysideki Boya Lekesi Nasıl Çıkar ?