Yetkilendirme на сайте

лучший сайт где можно скачать sablon для dle 11.2 бесплатно

Blog Yazıları

İletişim Bilgileri

 • 0 224 224 8571
 • 0 224 215 1111
 • info@aybatemizlik.com
 • Panayır Mh. Bal Sk. NO:10 Osmangazi / Bursa
» » » Koltuktaki Çimen Lekesi Nasıl Çıkar?

Koltuktaki Çimen Lekesi Nasıl Çıkar?

aybatemizlik 10-02-2016, 04:17 2 208 Leke Çıkarma / Koltuktan Leke Çıkarma Yöntemleri

Koltuktaki Çimen Lekesi Nasıl Çıkar?
Koltuktaki Çimen Lekesi Nasıl Çıkar?
Genelde bahçe koltuklarında yaşanan bu problem için aşağıdaki yöntemler aynen uygulanır tek fark koltuklarda kumaş altında sünger olduğu için mutlaka leke çıkarma işleminde ıslak kuru vakomat kullanalım.
Leke çıkarmada genel mantık lekenin olan bölgeden uzaklaştırılmasıdır. Leke hangi tür yüzeyde olursa olsun birinci hedef leke yapan maddenin yoğunluğunun uzaklaştırılması, emdirilmesi, vakum yapılması v.s. Akabinde lekeyi oluşturan maddenin seyreltilmesi ve akabinde lekenin çıkarılma aşamasıdır.
Lekenin çıkarılma aşaması oluştuğu yüzeyin çeşidine göre değişmektedir. Yani fayans bir yüzeydeki çay lekesi ile pamuk bir kumaş üzerindeki çay lekesinin çıkarma şekli farklı olacaktır.
Fakat genel kural ve mantık lekenin kabasının alınması, seyreltilmesi ve çözülmesi aşamaları hepsinde geçerlidir. Bu açıdan bakınca lekenin çıkarılması yöntemleri denince en son maddedeki lekeyi çözme ile ilgili yöntemlerden bahsedilmektedir.Lekeyi oluşturan maddeye , lekenin olduğu yüzeye, lekenin yoğunluğuna, lekenin ne kadar zaman önce oluştuğuna, ve lekenin meydana geldiği bölgedeki kimyasal tepkimesinin yüzeyin temel kimyasını bozup bozmadığına göre tabii ki farklı farklı yöntemler uygulanabilmektedir. Bizim burada önerdiğimiz yöntemler evde leke olan yüzeye zarar vermeden amatör olarak yapılabilecek basit uygulamalardır. Tecrübeniz olmayan kimyasallarla işlem yapmamanızı tavsiye ederiz. İleri aşamalarda profesyonel yardım almanız hem sağlığınız hemde ürününüzün deforme olmaması açısından daha sağlıklı bir karar olacaktır.
Çimen Lekesi
Genellikle çocuklarda rasladığımız bazen de biz yetişkinlerin başına gelebilen çimen lekesi "hayatta çıkmaz" denilse de aslında çok da zor değildir çıkarılması.
Aşağıdaki Yöntemler kottan çimen lekesi nasıl çıkar, pamuklulardan çimen lekesi nasıl çıkar, yünlülerden çimen lekesi nasıl çıkar diyorsanız size cevap niteliğinde olacaktır.
Çimen-Ot lekesi nasıl çıkar ?
Eğer ot-çimen lekesi yeni oluştuysa sıcak su ve sabunla bu lekeyi kolayca çıkarabilirsiniz. Eğer üzerinden biraz zaman geçmişse ve kurumuşsa, çimen-ot lekesini çıkarmak biraz daha zor olacaktır. Fakat her şeyin bir yolu var.
Pamuklularda yıkayacağınız su çok sıcak olmalı. Suya çamaşır suyunu ve normal deterjanı karıştırın ve yıkamaya başlayın. Yıkamadan sonra durulama suyunuza da biraz sirke katın ve o suyla durulayın böylece çimen-ot lekesi çıkacaktır.
Yünlü kumaştan çıkarmak istediğiniz çimen lekesi için yaklaşık 10 litre suya bir çay kasığı oksijenli su veya beyaz sirke ekleyin. Bu suyla çamaşırlarınızı yıkayın lekeler geçecektir.
ÇİM/YEŞİL SEBZE/ÇİÇEK Kimyasal Leke Çıkarma Yöntemi
Beyaz ispirto ile ıslatarak siliniz.

Buradaki işlemlerden sonuç alamadığınızda veya lekeler zorlu olduğunu düşünüyorsanız AYBA Temizlik ve Halı Yıkama'dan Halı Yıkama - Koltuk Yıkama ve Stor Perde Yıkama konusunda uygulamalı yardım talep edebilirsiniz.
Sipariş İçin : 0224 224 8571


UYARI: Burada verilen leke çıkarma yöntemleri bilgi amaçlıdır. Bu işlemleri uygularken ürünlerinizin yıkama ve temizleme talimatlarını mutlaka inceleyiniz. Oluşabilecek olumsuzluklardan AYBA Temizlik ve Halı Yıkama sorumlu tutulamaz.

Benzer makaleler

 • Koltuktaki Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?
 • Koltuktaki Kan Lekesi Nasıl Çıkar?
 • Koltuktaki Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?
 • Koltuktaki Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar?
 • Koltuktaki Salça Lekesi Nasıl Çıkar?
 • Koltuktaki Mum Lekesi Nasıl Çıkar?
 • Koltuktaki Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?
 • Koltuktaki kola lekesi nasıl çıkar?