Halıdaki Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar ?

Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar? / Halıdan Japon Yapıştırıcı Lekesi Nasıl Çıkar? 10-02-2016, 02:59 1 523   

Halıdaki Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar ?
Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar ?
Japon Yapıştırıcı Nedir?
Siyanoakrilat veya Türkçedeki yaygın adıyla Japon yapıştırıcı; tek bileşenli, çözücü (solvent) içermeyen, çabuk kuruyan (2-50 saniye), ısı direnci yüksek olan, az bir miktarla yapışma sağlayan, çok küçük boşluklara bile nüfuz eden bir yapıştırıcı. Siyanoakrilat, endüstriyel kullanımda genellikle CA olarak kısaltılır.
Kullanım yerleri farklılık gösterir. Gözenekli ve gözenekli olmayan yüzeylerin yapıştırılmasında, plastik (PVC, ABS, polistren, polistrol) , ahşap, metal, çini, porselen, seramik, deri, kauçuk, mantar, mukavva vs. malzemelerin yapıştırılmasında kullanılabilir.
Halıdaki Japon Yapıştırıcı Lekesi Nasıl Çıkar?
Halıya japon yapıştırıcı döküldü ise ve leke taze ise kabasını hemen aldırın. Eğer leke kurumuşsa sert ve küt ağızlı bir materyalle yapıştırıcıyı kazımaya çalışın. Akabinde oje çıkartıcı ile yapıştırıcıyı iyice yumuşatın ve havlu kağıdı benzeri malzeme ile yapıştırıcıyı emdirin. Bu işlemi bir kaç kez deneyin daha sonra o bölgeyi durulayın.
Not: Aseton türevi malzemelerin aşırı kullanımı iplği yakarak çürütebilir.


Buradaki işlemlerden sonuç alamadığınızda veya lekeler zorlu olduğunu düşünüyorsanız AYBA Temizlik ve Halı Yıkama'dan Halı Yıkama - Koltuk Yıkama ve Stor Perde Yıkama konusunda uygulamalı yardım talep edebilirsiniz.
Sipariş İçin : 0224 224 8571

Bu paylaşıma henüz hiç yorum yapılmamış yorum yapmak istermisiniz ?

Yorum Ekle