Giysilerdeki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar ?

Yağ Lekesi Nasıl Çıkar? / Giysiden Yağ Lekesi Nasıl Çıkar? 27-01-2016, 02:56 1 643   

Giysilerdeki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar ?


Giysilerdeki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar

Yağ:


Yemeklik yağ olabileceği gibi kimyasal içerikli yağlarda vardır.

Giysilerdeki Yağ Lekesi


Giysilerde genelde yemek yapımı esnasında veya yerken, kimyasalları ise bir bakım esnasında değişik şekillerde elbisemize bulaşabilir, dökülebilir.

Giysilerden Yağ Lekesi Nasıl Çıkar ?


Yağ lekelerinde bitkisel içeriklilerde genelde bulaşık deterjanı mükemmel sonuçlar verir. Fakar kaliteli bir deterjan ve içerisinde ağartıcı katkısının olmamasına özen gösteriniz. Temizlik şekli çay lekesinde olduğu gibidir.

Kimyasal Leke Çıkarma Yöntemi:KATRAN/MAKİNE YAĞI/FUEL OİL

Tiner veya perkloretilen ile tampon yapınız, sonra şampuanlayınız. Beyaz ispirto ile işlemi tekrarlayıp, tekrar şampuanlayınız.

SALÇA/SOS/YAĞ/TEREYAĞI

Tiner veya perkloretilen ile tampon yaptıktan sonra şampuanlayınız. İz kalırsa % 5 oranında amonyak ilave edilmiş su ile tampon yapınız.


Buradaki işlemlerden sonuç alamadığınızda veya lekeler zorlu olduğunu düşünüyorsanız AYBA Temizlik ve Halı Yıkama'dan Halı Yıkama - Koltuk Yıkama ve Stor Perde Yıkama konusunda uygulamalı yardım talep edebilirsiniz.
Sipariş İçin : 0224 224 8571


UYARI: Burada verilen leke çıkarma yöntemleri bilgi amaçlıdır. Bu işlemleri uygularken ürünlerinizin yıkama ve temizleme talimatlarını mutlaka inceleyiniz. Oluşabilecek olumsuzluklardan AYBA Temizlik ve Halı Yıkama sorumlu tutulamaz.

Benzer Paylaşımlar

Bu paylaşıma henüz hiç yorum yapılmamış yorum yapmak istermisiniz ?

Yorum Ekle