Giysideki Ketçap-Salça Lekesi Nasıl Çıkar ?

Ketçap Lekesi Nasıl Çıkar? / Giysiden Ketçap Lekesi Nasıl Çıkar? 27-01-2016, 02:56 1 797   

Giysideki Ketçap-Salça Lekesi Nasıl Çıkar ?


Giysideki Ketçap-Salça Lekesi Nasıl Çıkar

Giysideki Ketçap-Salça Lekesi


Özellikle salça Türk Mutfağının vazgeçilmezlerinde.Akabinde fastfood tarzı yemek alışkanlıklarının yoğunlaşması ile ketçap kullanımı da artmış durumda. Ne yazık ki damak zevki ile yemek yerken tam bir ısırık gömlek gitti....:))
Salça ve ketçapların oluşturduğu lekelerde kurumadan ve lekeyi yaymadan müdahale çok önemlidir. Tabii leke çıkarma işleminden önce kumaş kullanım etiketine de bakılmalıdır.

Giysideki Ketçap Lekesi Nasıl Çıkar?


Kumaştaki fazlalıklar bir kaşık yardımı ile dağıtmadan alınır . Daha sonra diğer konularda bahsettiğimiz şekilde kumaşın tersinden lekeli alanı musluğa tutarak ketçabın kalıntıları akıtılır bu aşamada salça veya ketçapın diğer yerlere sürünmemesine özen gösteriniz.
Daha sonra ketçaplı veya salçalı kısmı sıvı deterjanlı su ile ovun ve durulayın. (Salçada ayrıyeten suya karışık bulaşık deterjanı kullanmanız yağlı kısmın çözülmesini sağlayacaktır.)
Son olarak düşük ısıda makinede yıkayın.

Kimyasal Uygulama:


Önce % 10 oranında amonyak ilave edilmiş su, sonra perkloretilen ile siliniz. Gerekirse şampuanlayınız.


Buradaki işlemlerden sonuç alamadığınızda veya lekeler zorlu olduğunu düşünüyorsanız AYBA Temizlik ve Halı Yıkama'dan Halı Yıkama - Koltuk Yıkama ve Stor Perde Yıkama konusunda uygulamalı yardım talep edebilirsiniz.
Sipariş İçin : 0224 224 8571


UYARI: Burada verilen leke çıkarma yöntemleri bilgi amaçlıdır. Bu işlemleri uygularken ürünlerinizin yıkama ve temizleme talimatlarını mutlaka inceleyiniz. Oluşabilecek olumsuzluklardan AYBA Temizlik ve Halı Yıkama sorumlu tutulamaz.

Bu paylaşıma henüz hiç yorum yapılmamış yorum yapmak istermisiniz ?

Yorum Ekle