Halıdaki Küf Lekeleri Nasıl Çıkar?

Küf Lekesi Nasıl Çıkar? / Halıdan Küf Lekesi Nasıl Çıkar? 27-01-2016, 02:56 2 810   

Halıdaki Küf Lekeleri Nasıl Çıkar?

Halıdaki Küf Lekeleri Nasıl Çıkar

Halıdaki Küf Lekesi

Halıdaki küf demek halının küflendiği anlamına gelir. Yani belli bir süre ıslak kalmış, kapalı rutubetli ortamda bulunmuş halıda oluşan mantar. İleriki safhaları iplik liflerini eritmektir. Eğer ileri seviyede değilse problemin kısmi çözümü var.Sonuç Tatmin edicidir. Fakat siz yinede halılarınızı nemli, ıslak ortamlardan uzak tutun ve daima kuru kalmasını sağlayın.

Halıdaki Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

Aşağıda önerilen tavsiye geçici tedbir mahiyetindedir. Halıların ilmek aralarının da temizlenmesi gerektiği ve bunun da bol su ve makinelerde sıkma ile olacağı hatırdan çıkarılmamalıdır.

Halıdaki küfün önce kabasının alınması için ya dışarıda fırçalıyacaksınız veya elektrikli süpürge ile çekeceksiniz. Küf bir organizma, bir mantar türüdür onun için geride atık bırakmamaya özen gösteriniz.
Kabası alınan küflü bölgenin temizliği için ılık deterjanlı su hazırlanır. Temiz bir bezle halının küflü bölgesi silinir.

Buradaki işlemlerden sonuç alamadığınızda veya lekeler zorlu olduğunu düşünüyorsanız AYBA Temizlik ve Halı Yıkama'dan Halı Yıkama - Koltuk Yıkama ve Stor Perde Yıkama konusunda uygulamalı yardım talep edebilirsiniz.
Sipariş İçin : 0224 224 8571


UYARI: Burada verilen leke çıkarma yöntemleri bilgi amaçlıdır. Bu işlemleri uygularken ürünlerinizin yıkama ve temizleme talimatlarını mutlaka inceleyiniz. Oluşabilecek olumsuzluklardan AYBA Temizlik ve Halı Yıkama sorumlu tutulamaz.

Benzer Paylaşımlar

Bu paylaşıma henüz hiç yorum yapılmamış yorum yapmak istermisiniz ?

Yorum Ekle