Halıdan Ketçap Lekesi Nasıl Çıkar ?

Ketçap Lekesi Nasıl Çıkar? / Halıdan Ketçap Lekesi Nasıl Çıkar? 27-01-2016, 02:56 1 952   

Halıdan Ketçap Lekesi Nasıl Çıkar ?

Halıdan Ketçap Lekesi Nasıl Çıkar

Halıdaki Ketçap Lekesi

Evimizde ki en çok lekeye maruz kalan halılar ketçaplardan da nasiplerini alırlar. Günümüz yeme alışkanlığı olan aperatifler genelde ketçapla tatlandırılırlar ve doğal olarak da ketçabın bir kısmını halıaya ayırmak gelenek olmuştur.
Halınıza ketçap döküldüyse, lekeyi çabucak çıkarmalısınız! Yoksa, halı lifleri lekeyi emer ve çıkarma işlemi zorlaşır. Hatta, uzun süre beklemiş olan kurumuş ketçap lekelerini çıkarırken halı zarar bile görebilir.

Halıdan Ketçap Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıya dökülen ketçabın kabası alınır. Bunun için ıslak kuru bir süpürge kullanın.
Daha sonra nemli bir bezi kompres yaparak kalan fazlalıklar beze emdirilir.Akabinde ılık deterjanlı su hazırlanıp bez ıslatılarak saat yönünde veya tam tersi yönde dairesel hareketlerle leke silinir.
Silimin ardından havlu kağıtla halıdaki nem emdirilerek alınır.

Kimyasal Leke Çıkarma Yöntemi:

Önce % 10 oranında amonyak ilave edilmiş su, sonra perkloretilen ile siliniz. Gerekirse şampuanlayınız.


Buradaki işlemlerden sonuç alamadığınızda veya lekeler zorlu olduğunu düşünüyorsanız AYBA Temizlik ve Halı Yıkama'dan Halı Yıkama - Koltuk Yıkama ve Stor Perde Yıkama konusunda uygulamalı yardım talep edebilirsiniz.
Sipariş İçin : 0224 224 8571


UYARI: Burada verilen leke çıkarma yöntemleri bilgi amaçlıdır. Bu işlemleri uygularken ürünlerinizin yıkama ve temizleme talimatlarını mutlaka inceleyiniz. Oluşabilecek olumsuzluklardan AYBA Temizlik ve Halı Yıkama sorumlu tutulamaz.

Bu paylaşıma henüz hiç yorum yapılmamış yorum yapmak istermisiniz ?

Yorum Ekle