Halıdaki Çay Lekesi Nasıl Çıkar ?

Çay Lekesi Nasıl Çıkar? / Halıdan Çay Lekesi Nasıl Çıkar? 27-01-2016, 02:56 1 597   

Halıdaki Çay Lekesi Nasıl Çıkar ?

Halıdaki Çay Lekesi Nasıl Çıkar ?

Halıdaki Çay Lekesi

Halılar evin vazgeçilmez dekorlarıdır.Zemin kaplama, ısı yalıtımı ve ayak konforu için kullanılır. Zeminde bulunmasından dolayı her tür lekeye maruz kalabilir. Çay da bunlardan biridir. Demlikle dökülebileceği gibi bardaktanda dökülerek leke oluşturur.
Halıdaki Çay Lekesi Nasıl Çıkar?
Halınıza çay mı döküldü? Panik yapmayın!.. İlk olarak çayın fazlasını almak için yemek kaşığı kullanın. Yemek kaşığını halının üzerindeki tüylere bastırıp kaydırarak çayın kaşığa dolmasını sağlayın. Akabinde havlu kağıtla kalan ıslaklığı alın. Halının altında birikinti varsa onuda kurulayın. Daha sonra hafif deterjanlı su ile ıslatılmış bezle lekenin olduğu yere tampon yapın son olarak ılık su ile durulayıp o bölgeyi kurulayın.

Kimyasal Yolla Leke Çıkarma Yöntemi

Leke şampuanı ile çıkmazsa, beyaz ispirto ile ya da % 10 oranında amonyak ilave edilmiş su ile tampon yapınız.


Buradaki işlemlerden sonuç alamadığınızda veya lekeler zorlu olduğunu düşünüyorsanız AYBA Temizlik ve Halı Yıkama'dan Halı Yıkama - Koltuk Yıkama ve Stor Perde Yıkama konusunda uygulamalı yardım talep edebilirsiniz.
Sipariş İçin : 0224 224 8571


UYARI: Burada verilen leke çıkarma yöntemleri bilgi amaçlıdır. Bu işlemleri uygularken ürünlerinizin yıkama ve temizleme talimatlarını mutlaka inceleyiniz. Oluşabilecek olumsuzluklardan AYBA Temizlik ve Halı Yıkama sorumlu tutulamaz.

Benzer Paylaşımlar

Bu paylaşıma henüz hiç yorum yapılmamış yorum yapmak istermisiniz ?

Yorum Ekle